25
فروردین

بیوگرافی تیاکلر تومی TIA-CLAIR TOOMEY + ویدئو

 

 

تیاکلر تومی قهرمان چندین دوره کراسفیت بانوان و ستاره وزنه برداری جهان در سال 1993 در کوییزلند استرالیا متولد شد. تیا نفر اول کراسفیت بانوان جهان و نفر ششم وزنه برداری جهانی است و همچنین سه سال متمادی فیت ترین زن دنیاست در سال های 2017-2018-2019 توانسته است مقام اول رقابت های کراسفیت گیمز را از آن خود کند. تیا زندگی ورزشی خود را با دو میدانی شروع کرد و در سال 2013 به رشته کراسفیت روی آورد و تمرینات وزنه برداری خود را از همان زمان در خلال تمرینات کراسفیت شروع کرد .

 شروع زندگی ورزشی حرفه ای

 

همسر تیا شین اوور است و در تمام سال ها در کنار تیا و مشوق او بوده و سال های زیادی در ورزش هم تیمی تیا بود و یکی از مشوقین بزرگ تیا برای شروع کراسفیت بود. اولین دیدار تیا و شین در سنین نوجوانی بود  وقتی تیا حدود 15 سال سن داشت در مسابقه سه گانه (دو – شنا – دوچرخه سواری ) بود و از آن زمان شین الگو و مشوق ورزشی تیا بود.

کراسفیت

شین زمانی که در تیم راگبی بود برای اولین بار با کراسفیت آشنا شد و در جلسه آموزشی این رشته شرکت کرد .و تیا را تشویق به شرکت در این کلاس کرد . تیا میگوید زمانی که برای اولین بار در این کلاس شرکت کردم  خیلی برایم جذاب نبود ولی به مرور زمان عاشق این رشته شدم زیرا علاوه بر تمرینات ورزشی سبک تغذیه و زندگی من را اصلاح میکرد.

 

تیاکلر ذاتا مسابقه را دوست داشت!

تیا بسیار علاقه مند تر شد زمانی که فهمید میتواند به عنوان ورزشکار این رشته رقابت کند  زیرا تیا ذاتا برای مسابقه دادن ساخته شده بود. از آن زمان شین شروع به تحقیق و جستجو در اینترنت کرد و حرکات و تکنیک های این رشته را فرا گرفت و رسما مربی کراسفیت تیا شد.

کراسفیت بانوان

تیاکلر در سال 2014 اولین مسابقه رسمی کراسفیت را شرکت کرد و توانست مقام 18 ام را کسب کند. تیا در مورد همسرش شین میگوید که : فکر میکنم شین صلاح مخفی منه. شین از توانایی های من آگاهه و احساسات منو درک میکنه و خیلی وقت ها منو  از چاله در میاره.

 

تمرینات وزنه برداری

 

تیا تمرینات وزنه برداری خود را  زیر نظر مربی مایل ویدال شروع کرد. تیا در همان سال های آغازین رکوردهای قابل قبولی را از خود بر جای گذاشت و مربی او همیشه او را تشویق می کرد تا در المپیک 2016 برای استرالیا وزنه بزند و بعد از حدود 18 ماه از تمرین جدی وزنه برداری به عنوان نماینده استرالیا انتخاب شد و توانست در المپیک 2016 در دسته وزنی 58 کیلوگرم حضور یابد و رکورد های قابل توجهی را از خود بر جای گذاشت .

تیاکلر

 

مشخصات فیزیکی:

— متولد سال :1993

  • — قد :  سانتی متر 163

— وزن :58 کیلوگرم

— رکورد بک اسکوات : 150 کیلوگرم

— رکورد دو ضرب :111 کیلوگرم

— رکورد یک ضرب :87 کیلوگرم

— حداکثر تکرار بارفیکس : 50 تکرار

— رکورد Fran : : 2.13

— رکورد  Grace : 1.21

 

TripleEightSports.ir
جهت مشاهده آموزش های بیشتر در زمینه کراسفیت ، از صفحه اینستاگرام ما به آدرس TripleEightSports دیدن فرمایید. همچنین می توانید جهت سفارش محصولات، به صفحه محصولات مراجعه کنید.