04
اردیبهشت

بیوگرافی کامیل لوبلانز بازینت

CAMILLE LEBLANC-BAZINET

 

 کامیل لوبلانز بازینت ، قهرمان کانادایی – فرانسوی کراس فیت گیمز در سال 2014 و به گفته کارشناسان یکی از بهترین ورزشکاران این رشته در 10 اکتبر 1988 در ریچلیو ، کبک کانادا به دنیا آمد. اولین رشته ورزشی که کامیلا شروع کرد ژیمناستیک بود که از سن 5 سالگی به صورت رسمی وارد مسابقات این رشته شد. او در سن 16 سالگی به علت آسیب در ناحیه فلکسور لگن، مجبور به کناره گیری از این رشته شد. کامیل لوبلانز بازینت پس از بهبود آسیب دیدگی، رشته فوتبال را انتخاب کرد که پس از مدت کوتاهی به عنوان کاپیتان کالج معرفی شد. کامیلا هم زمان در رشته های دومیدانی ماده نیم ماراتون اسکی و راکبی فعالیت می کرد. او  تحصیلات خود را در رشته مهندسی شیمی در دانشگاه شربروک به پایان رساند.

 

آشنایی با کراس فیت

 

 آشنایی کامیل لوبلانز بازینت با کراس فیت از جایی شروع شد که در یک مهمانی خانوادگی آقایی به او گفت که به عنوان ورزشکار بدن خوش فرمی ندارد و او را با کراسفیت آشنا کرد. زمانی که کامیلا می خواست کراس فیت را شروع کند، والدین و دوستان او کاملا مخالف بودند و معتقد بودند که این رشته برای او خطرناک است ولی او با تمام مخالفت ها کراسفیت را انتخاب کرد.

camille leblanc-bazinet

 

کامیل می گوید : “یک روز آقایی من رو به باکس کراسفیت دعوت کرد که چالش های کراس فیت رو انجام بدم و از اون روز سال ها می گذره و من عاشق معاشرت با مردمم و دوست دارم خانوادم همیشه دور هم جمع باشن. برادر من یک باشگاه کراسفیت تاسیس کرده که همه ما با هم تمرین می کنیم و بهترین مشتری های باشگاه خانواده ماست و از این موضوع خیلی خوشحالم چون می بینم که پدر و مادرم چقدر سالم تر و پر روحیه تر از همسالان خودشون هستن .”

 

در سال 2013 ، کامیلا با همکارش ، دیو لیپسون که او نیز یک ورزشکار حرفه ای کراسفیت است ازدواج کرد. کامیل اولین کانادایی بود که قهرمان مسابقات گیمز شد. او برای رقابت های سال های بعد تلاش می کند و همچنین امیدوار است که به بازی های وزنه برداری المپیک راه یابد.

 

تمرینات کامیل لوبلانز بازینت

کامیل در مورد تمریناتش میگه : من وادهای زیادی که شامل انجام مهارت ها یا هوازی های سنگین باشه انجام نمیدم، بلکه در هفته حدودا 4 تا واد میزنم که اکثر اون ها قدرتین و روی تکنیک های وزنه برداری خیلی زمان صرف می کنم، چون می دونم همه چیز قدرت نیست. قدرت بدون تکنیک قطعا منجر به آسیب میشه. حرکت مورد علاقه من پول آپ هست، این حرکت رو خیلی خوب و سریع انجام میدم و نمی دونم چرا و با رویینگ رابطه خوبی ندارم چون که هر چه قدر هم سریع انجام بدم، چون قد کوتاهی دارم رکورد خوبی ثبت نمی کنم.

کامیل رژیم غذایی خاصی دارد. سرشار از پروتیین، میوه جات و مغزها که همیشه به آن ها پایبند است و غذاهایی که به طور منظم در رژیم او وجود داره عبارتند از: مرغ -آب نارگیل -شکلات تلخ  – تخم مرغ -بیکن -سیب زمینی  – اسفناج -مقدار زیادی روغن ماهی -آجیل و خشکبار.


مشخصات فیزیکی:

— متولد سال :1988

— قد :  سانتی متر 158

— وزن :58 کیلوگرم

— رکورد اسکوات : 140 کیلوگرم

— رکورد دو ضرب :104 کیلوگرم

— رکورد یک ضرب :86 کیلوگرم

— رکورد FRAN:2.04

— رکورد GRACE 1.40


TripleEightSports.ir
جهت مشاهده آموزش های بیشتر در زمینه کراسفیت ، از صفحه اینستاگرام ما به آدرس TripleEightSports دیدن فرمایید. همچنین می توانید جهت سفارش محصولات، به صفحه محصولات مراجعه کنید.