19
مهر

تمرینات قوی ترین مردان در کراسفیت

 

این رشته با وزنه برداری و پاورلیفتینگ متفاوت است و ناگفته نماند که از حرکات این رشته ها نیز در رشته قوی ترین مردان استفاده میشود .

 

اگر رشته کراسفیت را دنبال میکنید احتمالا آیتمهایی از رشته قوی ترین مردان  مثل اطس استون یا تایر فیلیپ را دیده اید . همان طور که میدانید  یکی از اجزا تشکیل دهنده هرم کراسفیت را تمرینات وزنه برداری یا تمرینات مقاومتی با وزنه تشکیل میدهد و یکی از زیر مجموعه های تمرینات قدرتی رشته جذاب قوی ترین مردان است .

این رشته با وزنه برداری و پاورلیفتینگ متفاوت است و ناگفته نماند که از حرکات این رشته ها نیز در رشته قوی ترین مردان استفاده می شود . در رشته قوی ترین مردان همیشه اجسام مثل باربل صاف و خوشدست نیستند و گاهی اجسام چون خودرو یا گوی سنگی را جابجا می کنند .

اکثر تمرینات قوی ترین مردان تمریناتی هستند که ما روزانه با آنها سر و کار داریم مثل لیفت کردن – هل دادن – کشیدن و …

تمرینات این رشته به خاطر تنوع بسیار زیادی که دارند جذابیت دو چندانی را به آن می بخشند هر جسم سنگینی که در محیط زندگی ما وجود دارد میتواند یکی از آیتمهای این رشته باشد .

حرکات این رشته معمولا به صورت لیفت یک وزنه و انتقال آن از نقطه 1 به نقطه 2 است

 

مان طور که میدانید  یکی از اجزا تشیل دهنده هرم کراسفیت را تمرینات وزنه برداری یا تمرینات مقاومتی با وزنه تشکیل میدهد و یکی از زیر مجموعه های تمرینات قدرتی رشته جذاب قوی ترین مردان است .

 

مسابقات قوی ترین مردان

رشته ورزشی قوی ترین مردان، ورزشی است قدرتی با تنوع حرکات و ابزار مختلف، در این رشته شما ابزار مختلفی چون هالتر، دمبل، چمدان وزنه و … را خواهید دید .

یکی از بزرگترین مسابقات  در میان رشته های قدرتی که از سال 1977 برگزار می‌گردد، مسابقات قوی ترین مردان جهان (World’s Strongest Man) است که توسط  آقای تی‌دبلیوآی سازماندهی شده است. قهرمان این رشته به عنوان قوی ترین مرد دنیا معرفی می شود .

برای شرکت در مسابقه جهانی این رشته ورزشکاران باید در تورنومنت ها و مسابقات رسمی شرکت کنند تا امتیاز کافی و جواز حضور در این رقابتها را کسب نمایند. این رشته جذاب، هر ساله دستخوش تغییراتی می شود که بر زیبایی این رشته می افزاید و آیتمهای جدیدی اضافه می شود . کشورهای آمریکا، ایسلند و لهستان در این رشته قدرتی پیشتاز هستند.

 

شته ورزشی قویترین مردان  ورزشی است قدرتی با تنوع حرکات و ابزار مختلف  ، در این رشته شما ابزار مختلفی چون هالتر ، دمبل ، چمدان وزنه و ... را خواهید دید .

 

بررسی برخی از ابزار این رشته

– ” Logs ” – کنده :  این ابزار به صورت یک کنده چوبی یا فلزی دارای دو دسته است که معمولا در تعداد تکرار لیفت میشود و به روی سینه یا بالای سر جابجا میشود .
-” Tires ” – لاستیک :  لاستیک وسیله ای محبوب و در دسترس است که تمرینات این ابزار به صورت چرخاندن رو به جلو  لیفت و یا پرتاب است .

– “Thick bars or axle ” – هالتر مخصوص قویترین مردان : هالترهای متنوعی در رشته قوی ترین مردان استفاده میشود از هالتر و وزنه های استاندارد گرفته تا هالتر هایی که دو سمت آن لاستیک یا گوی فلزی قرار دارد که معمولا در لیفت و پرس ها کارایی دارد .

– ” Atlas stone ” – گوی سنگی : این ابزار در سایز و وزن های مختلف موجود است که معمولا در مسابقات ، ورزشکاران این گوی را از سطح زمین جدا کرده و بر روی یک سطح مرتفع قرار میدهد و یا لیفت کرده در تکرار مشخص روی شانه میگذارد یا پرتاب میکند.
– ” Kegs ” – بشکه : این ابزار نیز دارای تمرینات متنوعی است از لیفت ها گرفته تا پرتاب بشکه به فاصله مشخص .
– ” Ropes and harnesses ” – طناب و هارنس :  این ابزار برای کشیدن ابزار سنگینی مثل خودرو یا سورتمه استفاده میشود که به روش های مختلفی مثل کشیدن با دست یا کشیدن به وسیله جلیقه انجام میشود .

– ” sleds ” – سورتمه : از این ابزار معمولا در تمرینات پوش یا هل دادن استفاده میشود و ورزشکار باید سورتمه را در مسافت مشخص حمل کند و در بعضی تمریات به وسیله طناب کشیده میشود .

– ” Yokes ” – یوک : یوک ابزاری است مربع شکل که ورزشکار در مسافت مشخصی باید آن را بر روی شانه یا بالای سر حمل کند .

– ” Sandbags ” – کیسه شن : این ابزار در ابعاد و وزنهای مختلف موجود است و به صورت انفرادی و یا گروهی حمل میشود و دارای تمرینات متنوعی مثل لیفت ها پرس ها و … است .

– ” Suitcase ” – چمدان : این ابزار ه شکل چمدانی با وزنه سنگین است که معمولا در مسیر مشخصی حمل میشود

 

Logs - کنده :  این ابزار به صورت یک کنده چوبی یا فلزی دارای دو دسته است که معمولا در تعداد تکرار لیفت میشود و به روی سینه یا بالای سر جابجا میشود .

 

فواید تمرینات قوی ترین مردان

اول از همه باید به این نکته اشاره کرد که این تمرینات برای گروه زیادی  از ورزشکاران قابل اجراست زیرا بسته به توانایی فرد سطح بندی میشود که امکان دارد متغیر های تمرین کم یا زیادتر شوند . این رشته نیز همانند کراسفیت از تمرینات کاربردی و حرکات چند مفصله تشکیل شده که فرد را از لحاظ جسمی و ذهنی به چالش می کشد .

مزایای این رشته عبارتند از :

– باعث افزایش حجم عضلانی و کاهش درصد چربی می گردد

– باعث افزایش قدرت می شود

– استقامت را افزایش می دهد

– توان را افزایش می دهد

 

رشته قوی ترین مردان هم مانند هر رشته دیگری نیازمند آموزش است تا ورزشکار بتواند تکنیک مناسب را اعمال کند تا از آسیب دیدگی جلوگیری کند و با تکنیک مناسب بیشترین بهره وری را داشته باشد . باید الگوی حرکتی مناسب را در حرکاتی مثل لیفت ها فرا گیرد و به خوبی اجرا کند .

 

نتیجه گیری :

بنابر این مربی کراسفیت نیز می بایست  با این بخش جذاب از تمرینات قدرتی آشنای کافی داشته باشد تا بتواند این حرکات را در تمرینات روزانه بگنجاند و از مزایای آن استفاده کند .

شته قویترین مردان هم مانند هر رشته دیگری نیازمند آموزش است تا ورزشکار بتواند تکنیک مناسب را اعمال کند تا از آسیب دیدگی جلوگیری کند