03
شهریور

سارا زیگموند دوتیر / Sara Sigmundsdóttir

معرفی:

 

سارا زیگموند دوتیر Sara Sigmundsdóttir در 12 سپتامبر 1992 در کشوری کوچک با جمعیت 364000 نفر به نام ایسلند به دنیا آمد. اکنون سارا یکی از کراسفیتر های پر عنوان و یک وزنه بردار موفق است  او دو سال متوالی در سالهای 2015 و 2016 توانست مقام سوم گیمز را از آن خود کند و در سال 2019 عنوان قهرمانی مسابقات دبی را از آن خود کرد .

شاید برای شما سوال باشد که پسوند dóttir به چه معناست . درکشور ایسلند ابتدا اسم و بعد از آن اسم پدر می آید و در پایان برای دختر ها پسوند dóttir و برای پسرها پسوند son  استفاده میشود.

شاید برای شما سوال باشد که پسوند dóttir به چه معناست . درکشور ایسلند ابتدا اسم و بعد از آن اسم پدر می آید و در پایان برای دختر ها پسوند dóttir و برای پسرها پسوند son  استفاده میشود.

سارا در کودکی به دنبال فعالیت های بدنی سنگین بود و چون قدرت بدنی بالایی داشت هم بازی های او همیشه پسر ها بودند.

در کودکی دختران هم سن او همیشه اورا مسخره میکردند چون مثل آنها در رقص و بازیهای دخترانه مهارتی نداشت . سارا میگوید من همیشه فکر میکردم که در هیچ کاری استعداد ندارم . این احساس او بد تر شد زمانی که در سن بلوغ وزن زیادی اضافه کرد و تبدیل به یک دختر چاق و تنبل شد . در این زمان بود که او برای کاهش وزن سراغ رشته بوت کمپ رفت و در مدت زمان کمی پیشرفت چشم گیری داشت و بعد از دو سال  کراسفیت را شروع کرد .

سارا در کودکی به دنبال فعالیت های بدنی سنگین بود و چون قدرت بدنی بالایی داشت هم بازی های او همیشه پسر ها بودند

علت شروع کراسفیت:

سارا زیگموند دوتیرمیگوید من کراسفیت را انتخاب کردم زیرا در این رشته میتوانم توانایی بدنم را به حد باور نکردنی بالا ببرم و همیشه بدنی فیت داشته باشم  و میخواهم به تمام دختران دنیا بگویم که با  کراسفیت میتوانند خود واقعیشان را پیدا کنند سارا میگوید :بزرگترین چیزی که برای آن زندگی میکنم قهرمان شدن در مسابقات کراسفیت گیمز و گسب عنوان فیت ترین زن دنیاست .

من همیشه در تمریناتم مثل مسابقه تمرین میکنم زیرا اگر در تمرین تسلیم شدم قطعا در مسابقه هم تسلیم خواهم شد .

وقتی که من وارد مسابقات منطقه ای کراسفیت شدم  کسی مرا نمیشناخت و کسی از من توقع نداشت ولی من به خودم باور داشتم و در سال 2015 توانستم به همه ثابت کنم که من کی هستم .

سارا زیگموند در تمرینات با وزنه عملکرد فوق العاده ای دارد اما در حرکات ژیمناستیک  مثل پیستول اسکوات و یا روپ کلایم مقداری ضعیف تر است  .او میگوید من تمام تلاشم را میکنم تا در تمام جوانب کراس فیت حد بالایی از مهارت را کسب کنم .

سارا زیگموند دوتیر در تمرینات با وزنه عملکرد فوق العاده ای دارد اما در حرکات ژیمناستیک  مثل پیستول اسکوات و یا روپ کلایم مقداری ضعیف تر است  .او میگوید من تمام تلاشم را میکنم تا در تمام جوانب کراسفیت حد بالایی از مهارت را کسب کنم .

در سال 2018 در ایونت 3 که حرکت  حداکثر وزنه اسکات لیفت و گرس را انجام میدادند در حین انجام حرکت اسکوات حرکت در اثر افزایش فشار شکمی و فشار به جداره کمربند دنده های سارا آسیب دید و نتوانست نتیجه مطلوبی را در آن سال کسب کند .

سارا زیگموند بعد از جراحتی که در ناحیه دنده ها داشت و ترمیم آن تصمیم گرفت رژیم گیاه خواری را پیش گیرد او اکنون از غلات میوه ها و حبوات در برنامه غذایی خود استفاده میکن

برنامه غذایی:

سارا زیگموند دوتیربعد از جراحتی که در ناحیه دنده ها داشت و ترمیم آن تصمیم گرفت رژیم گیاه خواری را پیش گیرد او اکنون از غلات میوه ها و حبوبات در برنامه غذایی خود استفاده میکند.

سارا میگوید من قبلا  عاشق غذاهایی مثل گوشت و استیک بودم و همیشه در برنامه غذایی از پروتئین های حیوانی استفاده میکردم .

رکورد

Back Squat 135 kg
Clean and Jerk 110 kg
Snatch 90 kg

 

Deadlift 155 kg
Max Pull-ups 36
Grace 2:03
Helen 9:26

 

 

GAMES

Year Overall Rank Division
2019 19th Women
2018 37th Women
2017 4th Women
2016 3rd Individual Women
2015 3rd Individual Women